Rozvrh svatebního dne

12. srpna 2008 v 16:03 | Verůnka |  **♥Svatba♥**

Rozvrh svatebního dne

Je dobré vytvořit si předem základní rozpis činností, které Vás během svatebního dne čekají a na každou z nich si naplánovat dostatečnou časovou rezervu. Časy pro jednotlivé činnosti si raději ještě předem odsouhlaste se zúčastněnými ( fotograf, kameraman, hudba atd. ) .Pokud jste si neobjednali svatebního koordinátora, který se postará o vše potřebné a o hladký průběh dne, je dobré určit jednotlivé osoby ( svědek, kamarádka, sestra apod.) , které pověříte jednotlivými úkony - např. jeden člověk bude organizovat nasedání do aut a řazení svatebního průvodu dle předem připraveného rozpisu , stejně tak jako odjezd na obřad a na hostinu. Další člověk by měl organizovat občerstvení a zabavení hostů při svatební hostině před příjezdem nevěsty a ženicha, kteří se obvykle mezitím fotí . Další by měl mít nastarost upevnění voniček na klopy svatebčanů před obřadem. Další pak rozdávání výslužek při odchodu jednotlivých hostů. Další uložení svatebních darů a výběr svatebních blahopřání atd. atd. Pokud se budete převlékat, požádejte také kamarádku o pečlivé uložení a postarání se o svatební šaty, které budete muset po svatbě v pořádku vrátit. Pokud si to takto zorganizujete a každý bude mít na starost konkrétní věc, nebudete se pak celý den stresovat, jestli je zařízeno vše potřebné a svůj den si budete moci užít. Není také dobré zatěžovat rodiče, protože oni by si tento den měli užít s Vámi.
Předpokládejme při tomto harmonogramu, že dorty a cukroví, případně květinovou výzdobu, jste již odvezli den předem do restaurace, svatební tabule je připravená , výslužky nachystané a popsané v restauraci. Pokud ne , pověřte těmito úkoly někoho kromě sebe, ženicha a rodičů.
Také předpokládejme klasický model svatby - tedy svatba se koná kolem poledne na úřadě či v kostele, vyjíždí se z domu rodičů nevěsty, kde se před obřadem scházejí svatební hosté a také ženich s nevěstou. Pokud je tento model jiný ( např. není možné se sejít z jakéhokoli důvodu v domě nevěsty nebo obřad se koná i na místě konání hostiny atd. ), samozřejmě je nutné jej přizpůsobit okolnostem.
Činnost:
Čas : Budíček ( vstávání, oblékání , případně snídaně - doporučuji, ať se Vám neudělá špatně, i když máte pravděpodobně stažený žaludek )
Čas: Odjezd ke kadeřnici, kosmetičce, případně do salonu ( zde vše včetně oblečení do svatebních šatů - v tomto případě nutný doprovod, sama se ve svatebních šatech autem neodvezete , doporučuji přidělit nevěstě šoféra, který ji bude mít na starost po celý den, do salonu může odvézt svatebním autem, kde mu jej přímo nazdobí - tedy odjezd nevěsty domů kompletně připravené včetně auta )
Čas: Oblékání nevěsty do svatebních šatů doma ( v případě, že se neoblékáte v salonu
Čas: Vyzvednutí svatební kytice a květin pro maminky - zajistí ženich v květinářství
Čas: Příjezd ženicha a svatebních hostů do domu nevěsty, upevnění voniček,výzdoba svatebních aut
Čas: Přivítání svatebních hostů , podání občerstení v domě nevěsty ( cukroví, koláčky, chlebíčky,obložené mísy,někdy se podává snídaně - párky apod. - není nutné )
Čas: Oficiální poděkování rodičům za nevěstu/ženicha, předání kytic maminkám a nevěst
Čas: Odjezd na svatební obřad ( viz řazení aut dle předem připraveného rozpisu )
Čas: Příjezd na místo konání obřadu ( cca 30 min. předem )
Čas: Obřad
Čas: Gratulace ( + netradiční překvapení pro novomanžele ), sypání rýže, okvětní lístky
Čas: Focení nevěsty a ženicha, odjezd ostatních svatebčanů na hostinu
Čas: Příjezd novomanželů na hostinu
Čas: Tradiční zvyklosti ( přenášení přes práh, rozbíjení talíře apod. )
Čas: Usazení hostů dle připraveného zasedacího pořádku
Čas: Servírování nápojů a přípitku
Čas: Přípitek + svatební proslovy
Čas: Svatební oběd - polévka následovaná dalšími chody
Čas: Čtení svatebních blahopřání ( čtou svědkové ), vybalování svatebních darů, poděkování za dary
Čas: Volná svatební zábava
Čas: První tanec novomanželů, zahájení taneční zábavy
Čas: Tanec, hry, volná zábava
Čas: Krájení svatebního dortu
Čas: Únos nevěsty ( pokud je plánovaný, pokud jej sami neplánujete, přesnou dobu nelze určit - není nutný, ale často se dělá, někdy je lepší nevěstu neunášet, aby to nenarušilo celkovou zábavu )
Čas: Raut, případně večeře ( dle Vašich představ - osobně doporučuji raut, při celodenním občerstvení má málokdo chuť na večeři, spíše na zobání různých druhů pochutin )
Čas: Večerní zábava
Čas: Ohňostroj
Čas: Zábava ( odcházejícím hostům je potřeba dát výslužku a poděkovat za účast na svatbě , je slušné , aby nevěsta i ženich i v pozdních hodinách byli schopni komunikace s hosty a důstojného rozloučení )
Ukončení svatebního dne samozřejmě závisí na situaci a těžko odhadnout čas, ve kterém bude zábava ukončena.
Po ukončení svatební oslavy odjíždí nevěsta a ženich na svatební noc buď do pronajatého svatebního apartmá anebo domů ( dle možností ) . Druhý den je obvykle nutné vyrovnat účet v restauraci a odvézt si případně zbylé cukroví, dorty apod., uložit svatební šaty či jiné zapůjčené věci a připravit vše k navrácení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama