Svatební dorty

12. srpna 2008 v 16:01 | Verůnka |  **♥Svatba♥**

Svatební dorty

V podstatě se objednává vždy dvou- či více-patrový svatební dort pro ženicha a nevěstu. Počet a styl ostatních dortů závisí samozřejmě na velikosti svatby, počtu svatebních hostů a představách konkrétního páru. Obvyklé jsou samozřejmě dorty pro maminky obou snoubenců , a dále pak další dorty,které mohou mít vztah ať už k jednomu ze snoubenců anebo k jejich společným zážitkům, zálibám apod. ( např. fotbalové hřiště pokud je ženich vášnivý fotbalista apod. ) .
Dorty objednávejte vždy s dostatečným časovým předstihem, protože v hlavní sezonu mohou mít cukráři ( hlavně ti vyhlášení) už hodně zakázek a kapacita ne vždy stačí poptávce. Při výběru dodavatele dbejte na doporučení známých, kteří už jeho služeb využili, případně vyzkoušejte objednat dort na jinou příležitost ( narozeniny apod.), abyste získali představu o kvalitě práce.
Svatební dort je samozřejmě tím nejdůležitějším, protože je po celou dobu svatební hostiny umístěn na čestném místě přímo v čele svatební tabule či na speciálním místě k tomu určeném. Svatební dort krájí v průběhu svatební hostiny nevěsta spolu s ženichem společně ( obvykle v určitém časovém odstupu po obědě jako zákusek ) a svatební dort by měli ochutnat všichni svatebčané, odmítnuté se považuje za neslušné. Říká se, že ten z páru, který drží při krájení ruku nahoře, bude vládnout i v manželství.


Svatební dort má minimálně dvě patra, obvyklé jsou však dorty tří a více-patrové. Pokud se týče stylu, vyberte si , co se Vám líbí a také, co se hodí ke stylu Vaší svatby. Pokud jste zvolili romantický styl, zvolte i dort v tomto stylu, pokud upřednostňujete jednoduchost, volte i jednodušší zdobení dortu. Samozřejmě barevně by mělo opět vše ladit s ostatním ( rozhodně neobjednávejte bílo-růžový dort, když máte výzdobu do žluta ) . Inspirovat se můžete třeba na internetu a fotografii vysněného dortu přinést cukrářce. Upozorňuji však, že výsledek se ne vždy může úplně podobat fotografii, protože jak vím, většina katalogových fotek se fotí s pomocí tzv.imitací dortů ( polystyrénové dorty zdobené cukrovou polevou ) a za použití reálných materiálů opravdu úplně stejného efektu dosáhnout nelze, to by Vám měla říct každá zkušenější cukrářka předem. Například mandlová hmota, která se hojně používá, nebývá nikdy úplně bílá, nelze z ní vytvořit úplně ostré hrany apod. Stejně tak nevytvoříte stejné kytičky z marcipánu jako z mandlové hmoty. Za dobu, co v oboru pracuji, už jsem viděla spoustu dortů vytvořených podle fotek ( myslím od docela zkušených cukrářek ) a opravdu málokdy je ten dort úplně stejný jako na té fotce. Většina nevěst to samozřejmě chápe, ale najdou se i tací, kteří požadují přesnou kopii obrázku, což v podstatě není možné. Takže raději s tím tak trochu počítejte dopředu a dohodněte se s cukrářkou, jak dalece se výsledný produkt bude podobat fotografii.
Větší cukrářské firmy Vám také nabídnou k nahlédnutí katalog svých svatebních dortů, podle kterých můžete opravdu reálně soudit, jak bude svatební dort vypadat.
Při objednání svatebního dortu si obvykle můžete vybrat také příchutě, a to u každého patra zvlášť, protože v podtatě takový vícepatrový dort se skládá z jednotlivých samostatně pečených dortů. Nabídka příchutí obvykle obsahuje čokoládovou, vanilkovou, ořechovou , jahodovou apod, vybrat si můžete i různé druhy krémů - záleží vždy na nabídce výrobce. Pokud se týče zdobení , hodně se používá mandlová hmota, kterou lze zhotovit v různých barvách , a dort se dozdobuje ornamenty z krému ( pozor při převozu, toto zdobení je dost křehké ), kytičkami či lístečky z marcipánu . Ke zdobení se mohou použít také různé textilní stuhy, mašle, perličky a velice efektní je zdobení živými květy. Samozřejmě tradiční použití figurek nevěsty a ženicha na dortu stále přetrvává, i když , pokud se podíváte na fotky zde prezentované, myslím, že v těchto případech by to nebylo zrovna nejvhodnější. Je potřeba uvážit styl dortu , panáčci rozhodně nejsou podmínkou a nutností.
Jednotlivá patra mohou být buď přilepená na sobě ( v tomto případě většina cukrářů doporučuje maximálně 3 , v krajním případě 4 patra, a to z důvodu, že dort je poměrně těžký a více pater, tedy větší váha, by mohla způsobit jeho propadnutí , a to zejména v teplejším počasí , kdy se většina svateb koná ) Pokud chcete dort vyšší , používají se sloupky, kterými se jednotlivá patra nebo vždy dvě patra prokládají a zajistí se tak lepší rozložení váhy . V tomto případě také při vyzvednutí dostáváte dort rozložený na jednotlivá patra + k tomu sloupky a podnosy a dort si dle jednoduchých instrukcí na místě sestavíte . Počítejte s tím, že všichni cukráři si účtují na sloupky , které mají poměrně vysokou pořizovací cenu , vratnou zálohu, a to obvykle kolem 1000 Kč za každé patro. Kromě toho existují ještě další speciální podnosy a konstrukce na dorty, ale to vždy záleží na nabídce dodavatele.
Takovou novinkou posledních let, kterou jsem viděla především na zahraničních webových stránkách, ale která se dostává už i k nám, jsou dorty ve formě jednotlivých menších dortíčků či zákusků umístěných na vícepatrovém etažéru. Je to velice efektní a také praktické ( hlavně při převozu, manipulaci a krájení ) . Na horním patře je vždy malý dortík, aby nevěsta s ženichem přece jen mohli "zakrojit". Samozřejmě je to určitě pracnější na zhotovení, ale už jsem i u nás takové dorty viděla a docela mě to oslovilo.
Pokud se týče dodání dortu , můžete se samozřejmě dohodnout s dodavatelem na doručení dortu až na místo ( platí spíše u větších firem ) , obvykle si však dort vyzvedáváte sami v předem dohodnutém termínu( obvykle až ve svatební den ) . Mějte na paměti , že dort musí být neustále v chladnu , obzvlášť v letním počasí. A hlavně pozor při převozu , rozhodně bych neposílala pouze řidiče s autem, dort by měl pokud možno při cestě někdo přidržovat ( záleží samozřejmě na druhu ) , aby zůstal ve stavu, v jakém jste ho převzali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama